En
مزایای سیستم گرمایش از کف

الف)  دمای هوای داخلی را می توان برای آسایش ساکنین ثابت نگه داشت. با این سیستم، کف ساختمان گرمارا به طور مستقیم به طرف پای انسان هدایت می کنند و افراد احساس آسایش بیشتری در قسمت پایین بدن می کنند.

ب)  جابجایی کمتر هوای داخلی که سبب جلوگیری از اتلاف گرما از طریق سقف می شود.

ج)  اتلاف از طریق نفوذ کمتر می شود، ساختمانهایی که نفوذپذیری زیادی دارند به علت جابجایی کمتر هوای داخلی، باسیستم گرمایش از کف انرژی بیشتری ذخیره می کنند.

د)  تمیزی دیوارها واثاثیه منزل

ر)  برای جلوگیری و درمان دردهای رماتیسم و مفصلی بسیار مناسب است.

و) آزادی عمل در دکوراسیون داخلی منزل به علت قرار گرفتن این سیستم در داخل کف زمین اثاثیه را می توان در هر گوشه از ساختمان قرار داد. این امر بخصوص در واحدهای کوچکتر بافضای محدود ملموس تر خواهد بود.

ه) استفاده از منابع حرارتی مختلف: در این سیستم برای تامین حرارت می توان از منابع مختلفی از جمله موتورخانه، پکیج، آبگرمکنهای خورشیدی و غیره استفاده نمود.

ی)  خشک باقی ماندن زمینهای مرطوب مثل آشپزخانه، سرویسهای بهداشتی و زیرزمین.

چکیده ای از فواید گرمایش از کف

سیستم حرارتی گرمایش از کف در مقایسه با دیگر سیستم های حرارتی نه تنها در صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی بلکه در مقوله رفاه و آسایش ساکنان دارای نقاط قوت بسیاری می باشد.

روش گرمایش از کف به عنوان راحت ترین، سالم ترین و طبیعی ترین روش برای گرمایش شناخته شده است. در این روش گرما به وسیله حرارت تشعشعی از کف دریافت می شود و احساس آسایش بیشتری به دنبال دارد.

در این سیستم گرمایشی معمولا دمای آب گرم داخل لوله ها بین 30 تا 60 درجه سانتیگراد می باشد که حدود 20 تا 40 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

در ساختمان های با سقف بلند استفاده از این سیستم باعث کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف سوخت می گردد. به این دلیل که در سایر روشها هوای گرم در اثر کاهش چگالی سبک شده و به سمت سقف می رود و اولین جایی را که گرم می کند سقف می باشد به علت بالا بودن دمای هوا در کنار سقف میزان انتقال حرارت آن به سقف از هر جای دیگر بیشتر است و این سبب اتلاف انرژی می شود.

در روش گرمایش از کف ابتدا قسمت پایین گرم می شود و هوا با دمای کمتری به سقف می رسد که این از مزایای اصلی این روش است. از دیگر مزایای این سیستم آسایش و راحتی فرد در محل سکونتش بدون هیچ محدودیتی است.

بدن به گونه ایی گرم می شود که در هنگام استراحت نیاز به استنشاق هوای گرم ندارد در نتیجه تنفس بسیار ملایم می شود، این بهترین روش گرم کردن یک ساختمان است.

در دیگر سیستم های گرمایشی که دمای قسمت پایین اتاق سردتر از بالای آن است برای کودکان که دارای اندام کوچکی هستند ناخوشایند است، چون برای جلوگیری از بیماری آنها را محدود می کند.

این سیستم برخلاف راداتور که هوا را خشک می کند رطوبت را در حالت اعتدال نگه میدارد.

در اثر استفاده از بخاری یا رادیاتور محیط زندگی بخصوص دیوارها کثیف شده و باعث نارضایتی افراد می گردددر حالیکه در سیستم گرمایش از کف بدلیل آنکه هوا به آرامی از پایین به بالا می رود دیوارها پاکیزه می ماند.

همین مساله در مورد افرادی که آلرژی دارند دارای اهمیت است زیرا محیط عاری از هرگونه محرک خواهد بود.

با استفاده از این سیستم در آشپزخانه و حمام که همیشه خیس و مرطوب است، از رطوبت و کپک زدن دیوارها که شکل خوشایندی ندارد جلوگیری خواهد کرد.

دیگر مزایای استفاده از این سیستم گرفتن رطوبت زمین در بعضی از ساختمانها است که باعث بیماریهای مفصلی می گردد.

از مزایای دیگر آن این است که دیگر فضای منزل توسط بخاری و رادیاتور اشغال نمی شود و آزادی بیشتری در تغییر دکوراسیون خواهید داشت.

یکی دیگر از مزایای این سیستم در روش ذوب برف می باشد بطوریکه می توان در پیاده رو ها، جاده ها، ورودی ساختمانها و بیمارستانها، باند فرودگاه ها و زمین های ورزشی مثل زمین فوتبال که دسترسی آسان و سریع را می طلبد استفاده کرد. زیرا در این روش علاوه بر کاهش هزینه برف روبی و پاشیدن نمک در حفظ ساختار مواد مذکور موثر خواهد بود.

RESET